Selene Beach & Spa Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Selene Beach & Spa Hotel
 • 42 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Отворен базен
 • Теретана
 • На плажа

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Selene Beach & Spa Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Туклер, 22 km од Аланија и 105 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 204 соби во  една главна зграда.

  Стандардни соби (25-30 m², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица).

  Корнер апартмани (40-45 m², една спална соба со француски кревет и една софа, едно купатило, макс. 3 лица).

  Апартман ( 40-45 m² една спална соба со два кревети, едно купатило. 2 лица).

  Соби со пристап до базен (40-45 m²  една спална соба со два кревети, едно купатило, тераса со пристап до базенот, макс.2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (обична и минерална вода на пристигнување, потоа се дополнува само со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – 24 часовна услуга со храна и пијалаци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, чај, кафе и колачи во поладневните часови, вечера, ноќни закуски, ран појадок, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци.

  Не е вклучено: увозни пијалаци кои не се на мени листата, флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба, VIP Lounge À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани, бар покрај базен и на плажа.

  Не е вклучено: Доктор, фризер, телефон, факс, интернет, продавници.

  Wi-Fi интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата се: СПА и велнес центар, турска бања, сауна, спортови на вода, базенот на врвот на хотелот, масажи, билијард.

  Забавни програми во текот на денот, жива музика навечер и танцови претстави два пати неделно.

   

  Хотелот е реновиран во 2014 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Локација