Akka Residence Villas

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija
 • Akka Residence Villas
 • 27 слики
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Луксузен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Akka Residence Villas

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 15 km од Кемер, 30 km од центарот на градот Анталија и 45 km од аеродромот.

 • Сместување

  Има седум вили, постојат два типа – Сафир и Руби вили.

  Сафир вилите се на еден кат и располагаат со:

  една дневна соба (со дневна и трпезарија, LCD телевизор, музички сет, минибар), две спални соби - едната со француски кревет, а другата со два единечни кревети (купатило, када, туш, фен за коса, средства за лична хигиена), кујна (со фрижидер, микробранова, шпорет, електричен бокал, блендер и стерилизатор), сауна и соба за масажа со туш, посебна приватна градина со базен, џакузи, простор за седење со лежалки и чадори за сонце.

  Руби вилите се на два ката и располагаат со:

  една дневна соба (дневна и трпезарија, LCD телевизор, музички сет, мини бар), на горниот има две спални соби - едната со француски кревет а друга со два единечни кревета (купатила со када и туш, фен за коса, средства за лична хигиена), кујна (фрижидер, шпорет, микробранова печка, електричен бокал, блендер, стерилизатор), посебна приватна градина со базен, простор за седење со лежалки и чадори за сонце.

 • Услуга

  За гостите во Вилите има специјална ВИП услуга:

  ВИП превоз (аеродром - хотел - аеродром), брзо чекирање и специјален пакет за добредојде при пристигнувањето, ВИП бар, секојдневно користење на мини барот, секој ден свежо цвеќе, бесплатен павилјон на плажа со крпи за плажа, Ресторан - 24-часовна услуга во соба, приоритет при резервација во хотелскиот À la Carte ресторан, приоритет на резервација на СПА, машина за перење и даска за пеглање, специјален попуст за услуга за перење алишта, бесплатен шатл превоз до сите капацитети на хотелскиот комплекс АККА.

 • Спорт и забава

  Спорт и забава во хотел AKKA Antedon:

  отворени и затворени базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа, мал фудбал, пинг-понг се бесплатно.

  Wellness & SPA центар, масажа, рефлектори за тениски терени, опрема, спортови на вода, билијард дополнително се наплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на  плажа, вечерни шоу програми, кино и музика во живо.

  Организиран Akka Mini клуб за деца од 7-12 години со надзор од стручен персонал, детски базен, игралиште, кино, разни забави.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Локација