Aydinbey Queen's Palace & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Aydinbey Queen's Palace & Spa
 • 23 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aydinbey Queen's Palace & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек - Кадрије на 950m од морето и 20km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 360 соби

  • Стандардни соби 26m², една спална соба со француски лежај + единечен кревет, купатило, макс. 2+2 лица;
  • Фамилијарни соби 52m², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица

  Сите соби се со балкон, купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, ламинатски под, минибар (вода и сокови се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ со музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, вечерна ужина. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци и стандардни увозни алкохолни пијалаци од 10ч до 02ч. À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Луксузни увозни пијалаци, свежо цеден сок, специјални вина, сите флаширани пијалаци, собна услуга и енергетски пијалаци дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани: италијанска кујна, кујна на Далечен Исток, барови на различни места околу хотелскиот комплекс. Продавници, фризер, доктор, чување деца, перење и пеглање, изнајмување кола, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Интернет конекцијата низ главните простории на хотелот не се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 950m од хотелот. Пешкири за плажа, лежалки и чадори за сонце не се наплатуваат. Приватни павилјони – со претходна резервација и дополнително се наплатуваат. Бесплатен превоз од хотел до плажа на секои 30 минути.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени (се затоплуваат во зима), детски базени, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа не се наплатуваат. Масажа, СПА и салон за убавина, куглање, спортови на вода – дополнително се наплатуваат. Забавни програми за возрасни во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско катче, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • За деца
  • Клуб за деца
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација