Belconti Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Belconti Resort Hotel
 • 49 слики
 • Наша препорака
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Belconti Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек, 30km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  : Вкупно 596 соби во главната зграда, Вила и Клуб

  • Стандардни собиедна спална соба, купатило, макс. 2+2 лица;
  • Фамилијарни собидве спални соби одвоени со врата, купатило, макс. 2+2 лица;
  • Делукс соби– една спална соба, купатило со џакузи, макс. 2+1 лице
  • Вила делукс апартман тип А две спални соби одвоени со врата, дневна, кујна, купатило со џакузи, макс. 4 лица
  • Вила делукс апартман тип Бедна спална соба со дневна одвоени со врата, кујна, купатило со џакузи
  • Клуб соби лоцирани во градината во двоспратни и троспратни објекти, една спална соба, купатило, мермерен под, макс. 2+1 лице

  Сите соби се опремени со посебни купатила со када, туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, теписони на подот (во соби од главна и анекс зграда) и керамички под во клуб собите, минибар (секој ден се дополнува со вода и сокови), сеф, сателитска ТВ со музички канали, балкон, Интернет конекцијата е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, сладолед попладне, торти и колачи попладне, вечера, полноќна супа, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци во период од 10ч до 02ч, сладолед во одредени часови од денот. À la Carte ресторани со претходна резервација, луксузни увозни пијалаци, свежо цедени сокови, шампањ, флаширани пијалаци, сите пијалаци по 2ч, енергетски пијалаци и пијалаци во лименка, услуга во соба дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа, не се наплатуваат. Приватни павилјони на плажа со претходна резервација дополнително се наплатуваат.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Пешкири за плажа, лежалки и чадори за сонце не се наплатуваат. Приватни павилјони – со претходна резервација и дополнително се наплатуваат. Бесплатен превоз од хотел до плажа на секои 30 минути.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, кошарка, одбојка, мини-голф, одбојка на плажа не се наплатуваат. Велнес центар, масажа, спортови на вода, осветлување за тениски игралишта, опрема и учење, билијард, куглање, компјутерски игри – Дополнително се наплатуваат. Забавни програми во групи, дневни натпревари, и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 11 години и клуб за деца од 12 до 16

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација