Club Prive By Rixos Belek

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Club Prive By Rixos Belek
 • 43 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Луксузен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Club Prive By Rixos Belek

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Клуб Prive - Rixox се наоѓа меѓу боровите покрај Средоземното Море во Белек, на 50 км од Анталија и на 40 км од аеродромот во Анталија. (Дозволени се миленичиња во хотелот)

 • Сместување

  Постојат три вида сместување.

  • Club Villa (164м², со три спални соби, секоја со сопствена бања со туш и када, фен за коса, една дневна соба, голема тераса и приватен дел за сончање, фрижидер со безалкохолни пијалоци, индивидуален систем за климатизација, сеф, мермер и тепих на подот, кујна, во секоја соба мини бар, исто така ТВ сателитски пренос во секоја просторија, директен пристап до големиот базен кој се споделува со сите гости во вилата).
  • Villa Prive (264м², приватна градина и приватен базен, 4 спални соби со купатила со туш кабина, фен за коса, една дневна соба, приватен отворен базен со приватна површина за сончање, мини бар во секоја просторија, кујна, мермер и тепих на подот, индивидуален систем за климатизација, сеф, сателитска ТВ во секоја просторија).
  • Helen Residence 613м², во класичен стил, со 6 спални соби со купатила, со сопствен базен надворешен и внатрешен, сопствена градина, соба за дневен престој, кујна, мини бар во секоја соба), камин, мермер и тепих, приватен СПА центар, приватен павилјон во градината и на плажа, приватен павилјон во градината и на плажа.
  • Paris Residence 615м² со просторен и удобен простор за живеење и ве тера да се чувствувате привилегирано. Вилата располага со сопствен базен со површина за сончање, приватен павилјон на плажа, 4 спални соби со купатила со када, џакузи во една бања и туш кабина, фен за коса, мини бар во секоја просторија, дневна соба, фрижидер со безалкохолни пијалоци , индивидуален систем за климатизација, сеф, мермер и тепих на подот, камин, приватен надворешен и внатрешен базен (загреан), приватен павилјон во градината и на плажа, приватно пристаниште, ТВ со сателитско емитување во секоја просторија, ДВД-филмски театар.
  • Pryamus Residence се наоѓа во приватна површина од 2000м², со 4 спални соби со сопствени бањи, џакузи, една дневна соба, една трпезарија, еден слуга и приемна просторија, приватно пристаниште и паркинг простор за 3 возила, скара во градината, кујна, фрижидер со безалкохолни пијалоци, камин, мермер и тепих, приватен СПА центар, приватен отворен базен, приватен павилјон во градината и на плажа, приватно пристаниште.

  Сите соби се со посебни купатила со туш кабина или када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини-бар (вода, минерална вода, сокови, пиво се дополнува секој ден), ламинатен под, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - Органски појадок во Club House или во гостинската вила, ручек или вечера во Club House или The Beach Lounge - Менито À la Carte е достапно со храна за ужина, скара и салати, морски плодови и десерти, разни коктели и голем избор на вина. Еден привилегиран павилјон, трансфер на аеродроми (Анталија), сад со овошје секој ден, мини бар со безалкохолни пијалоци, менување на постелнината, WI-FI интернет во вилите и на јавните површини, бањарка и папучи, пешкири за плажа, избор на перници, услуга на располагање 24 часа, влез и трансфер во Land of Legends Theme Park (пливање со делфини, сите лизгалици на вода, нуркање, бесплатен влез на концертите, еднаш неделно вечера во еден од рестораните „Land of Legends À la Carte“). Не се вклучени: услуга во соба, приватна вечера, продавници, перење и хемиско чистење, чување деца, приватен фитнес тренер, СПА, изнајмување приватен авион, хеликоптер и јахта.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани, À la Turca – турска кујна, Luigis – италијанска кујна, Zest – ресторан за морска храна, Omakase – азиска кујна, барови околу целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, интернет кафе, фризер, изнајмување кола, продавници дополнително се наплатуваат. Интернет конекцијата во јавните хотелски простории е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Две тениски игралишта, јога, пилатес, фитнес центар, сауна, парна соба, масажа и СПА.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Тенис
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација