Kirman Hotels Belazur Resort & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Kirman Hotels Belazur Resort & SPA
 • 61 слики
 • Аква парк
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Kirman Hotels Belazur Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент, 45км од Анталија и 40км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 552 соби во 7 блока на 4 ката.

  Стандардни соби (29м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лица).

  Фамилијарни соби (39м², две спални соби одвоени со врата, макс.4 + 1+ бебе).

  Пет соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со купатило со када и туш, фен, бањарка, влечки, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци, пиво, чоколадо, чипс), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, балкон, ламинатен под.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во собите.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, снек ресторан на плажа, попладне кафе, чај и колачи, вечера, полноќна закуска, ран појадок, дел за бебиња достапен 24 часа (со можност сами да си подготвувате оброк), детско бифе, бифе со органска и без глутенска храна, сладолед во определени часови, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte  ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот.

  Не се вклучени специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, и Clark Geble  бар од 02.00 часот до 08.00 часот, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан отворен и затворен, À la Carte ресторани: Lavanda (медитерански),  Turca (турски), Zuma (мексикански), Balik (рибен) , барови околу хотелскиот компелс.

  Доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола дополнитено се наплаќаат. Wi-Fi интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце, душеци и крпи за плажа не се наплаќаат. Павилјони на плажа со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 9 лизгалки за возрасни и три за деца, турска бања, сауна, фитнес, џакузи, тениски игралишта, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг.

  Сауна, масажа, осветлување на тениските игралишта, спортови на вода, Спа и Велнес центар, куглање, билијард и компјутерски игри дополнително се наплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми во вечерните часови. Тематски забави како Гала вечери, италијанска вечер, турска вечер.

  Мини клуб за деца од 4-12 год.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација