Limak Atlantis Deluxe Hotel & Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Limak Atlantis Deluxe Hotel & Resort
 • 34 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Песочна плажа
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Аква парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Специјална понуда
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Limak Atlantis Deluxe Hotel & Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек 45 км од Анталија и 35 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 373 соби. 207 Соби во главната зграда и 166 во одморалиштето.

  • Стандардни соби во главната зграда (30м², макс.2 + 1лице),
  • Фамилијарни соби соби (45м², две спални соби одвоени со врата, две купатила макс.2 + 2лица)
  • Ресорт зграда: стандардни соби (35м², една спална соба, една бања, макс.2+2лица)
  • Ресорт зграда: фамилијарни соби (две спални соби разделени со врата, две купатила, макс.4лица).

  Сите соби се со балкон, поглед кон море или градина, приватна бања со када и туш, фен за коса, централна клима, телефон, тепих на под, сеф, мини бар, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет врска , балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, услуга за сладолед во бар Likya попладне, вечера. Сите локални и некои стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво), свежо цедено овошје за појадок, À la Carte ресторани, ресторани Dynasty и Far East се со претходна резервација. Се доплаќа: луксузни увезени пијалоци, сите флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, пакуван сладолед и услуга во соба, рестораните La Cucina, Poseidon и El Saguaro, À la Carte рестораните се со претходна резервација и се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан Pinea, Сѐ вклучено услуга, À la Carte ресторани: Dynasty (турска кујна), La Cucina (италијанска кујна), El Saguaro (мексиканска кујна), Poseidon (рибен ресторан), Far East ресторан, барови на разни места околу хотелскиот комплекс, трговски центар, фризер, лекар, бебиситер, перење и сушење на алиштата, центар за убавина и СПА, телефон и факс, интернет-кафе и компјутерски игри се наплаќаат дополнително. Wi-FI конекцијата е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на хотелот. Пешкири, лежалки и чадори за сонце бесплатно. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и дополнително се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени базени со одвоени детски базени, затворени базени, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, тениски игралишта, осветлување на тениските терени, пинг-понг, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, немоторизирани спортови на вода се бесплатни. Со доплата: куглање, билијард, моторизирани спортови на вода, масажа, велнес центар и СПА. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и на плажа, програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 - 12 години и Junior клуб од 13 - 16 години, со професионален тим во текот на денот и ноќта.Отворени базени со одвоени детски базени, затворени базени, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, тениски игралишта, осветлување на тениските терени, пинг-понг, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, немоторизирани спортови на вода се бесплатни. Со доплата: куглање, билијард, моторизирани спортови на вода, масажа, велнес центар и СПА. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и на плажа, програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 - 12 години и Junior клуб од 13 - 16 години, со професионален тим во текот на денот и ноќта.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација