Selectum Luxury Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Selectum Luxury Resort
 • 8 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Бесплатно WiFi
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Selectum Luxury Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек, 27 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 300 соби во главната зграда и 100 соби во фамилијарните вили.

  • Луксузни соби (45-62м², една спална соба, една бања, макс.2 + 2лице)
  • Делукс соби (70-75м², една спална соба, една бања, макс.2 + 1лице)
  • Супериор соби соби (75-85м², една спална соба, една бања, макс.2 + 1лице)
  • Апартман(124m², една спална соба, една дневна соба, една бања, макс.3лица),
  • Фамилијарни соби (37 – 43m², сместени во вилите и располагаат со две спални одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина и фен, бањарка, влечки, централен систем за климатизација кој работи според временските услови, климатизација во вилите, телефон, тепих и паркет на подот, мермерен под во вилите, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, пиво се надополнуваат секој ден), сет за чај и кафе, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон. Wi-FI бесплатно.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, торта и колачиња во попладневните часови, вечера и супа во доцните часови, сите локални и наведени увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, свежо цеден сок само за појадок, À la Carte ресторани се со претходна резервација и еднаш во текот на одморот. Не се вклучени во цената: луксузни увезени пијалоци, свежо цедени сокови (освен за време на појадокот), шампањ, флаширани пијалоци, винска куќа, услуга во соба, избрани вина.

 • Содржини

  Главен ресторан на отворен и затворен простор за услугата се вклучено, À la Carte ресторани: Sushi, Steak House, италијански ресторани за риба и морска храна, барови околу хотелскиот комплекс, снек бар и ресторан покрај базенот. Докторска услуга, бебиситер, перење, фризер, телефон, факс, интернет, трговски центар, изнајмување автомобил, интернет кафе и компјутерски игри се дополнителни трошоци. Wi-FI Интернет-врската во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна плажа на хотелот. Лежалки, чадори за сонце, пешкири се бесплатни. Приватните павилјони на плажата се со резервација однапред и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, џакузи, пинг-понг, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа се бесплатни. Се доплаќа: СПА и Велнес центарот, масажа, спортови на вода, часови за тенис, опрема и осветлување за тениски игралишта, билијард, куглана и компјутерски игри. Забавни програми со професионална група, во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб „Среќен свет“ за деца од 00-13 години поделени во возрасни групи, со различни програми во текот на денот, детско игралиште, мини диско навечер, Детски аква дел, Авантуристички парк, Саем за забава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација