Ambassador Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ambassador Hotel
 • 50 слики
 • Во близина на плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Ambassador Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 203 соби распоредени во 5 различни згради.

  • Стандардни Соби: (25 м², една спална соба, купатило, макс.2+1 лица).
  • Стандардни Фамилијарни Соби: (30 м², една спална соба и една дневна соба со кревет на извлекување за двајца, купатило, макс. 2+2 лица).
  • Соба за Хендикепирани лица

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, клима која работи согласно временските услови, телефон, мини бар (само вода се дополнува при пристигнување), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизија со музички канали, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено –шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај и кафе, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 23 часот, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот – се служи чај и вода. Со доплата: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, храна и пијалоци во снек барот на плажа, бар покрај базен после 23.00 часот и витамински бар, À la Carte ресторани со претходнa резервација и задолжителен бакшиш, сите алкохолни и безалкохолни пијалоци после 23 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторан, лоби бар, бар покрај базен и мини бар за ужина. Се доплаќа за доктор, медицинска сестра, пералалница, чување на деца, фризер, шопин центар, телефон, факс, интернет кафе,изнајмување на автомобил. WI-FI во лоби без доплата со брзина до 300 MB по лице.

 • Плажа

  Хотелска прватна плажа на 50 м од хотелот, лежалките и чадорите се бесплатни. Пешкири со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг. Со доплата: спортови на вода, масажа, СПА и велнес, парна бања, билијард. Забавни и шоу програми во текот на денот, а и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште

Локација