Ares Dream Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ares Dream Hotel
 • 23 слики
 • Центар на градот
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Ares Dream Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 50км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 150 соби во три блока.

  • Стандардни соби (24м², една спална соба, купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се стандардни со приватно купатило со туш, фен, клима уред , телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизиј со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневен чај, кафе и торта, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22.00 часот (пиво, вино, водка, џин). Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, храна и пијалоци после 22.00 часот, пијалоци во диско клуб. Храна и пијалоци на плажа се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар на базен. Доктор на барање, телефон, факс, интернет, перење и хемиско чистење се со доплата. WI-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок на 350м од хотелот. Лежалки и чадори се со доплата. Крпи не се достапни. Лежалки и чадори покрај базен се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалки на вода, пинг понг, теретана. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, спортови на вода се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и навечер.

 • Веб страна на хотелот

Локација