Asdem Park Otel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Asdem Park Otel
 • 23 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Asdem Park Otel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 327 соби во две згради.

  Стандардни соби во главна зграда (17-20 м², една спална соба со француски кревет и софа, купатило, макс. 2+1 лице).

  Гарден стандардни соби (17-20 м², една спална, купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (голема спална соба со француски кревет и два единечни кревета, купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, клима, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска ТВ.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневни закуски, чај и кафе, локални алкохолни (вотка, ракија, џин, пиво, наливно вино) и безалкохолни пијалоци помеѓу 11:00-23:00 часот.

  Не е вклучено: храна и пијалоци од снек барот на плажа, сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба, мини бар во собите, сите пијалоци по 23 часот, пијалоци во Диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресотран со шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници се со доплата.

  Wi-Fi интернет (со ниска брзина) е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 100 м од хотелот со бесплатен влез, лежалки и чадори за сонце. Крпите за на плажа се со доплата. Има бесплатен превоз од хотел до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен со дел за деца, фитнес соба, турска бања, сауна, пинг понг, пикадо. Масажа, билијард, спортови на вода се со доплата.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца помежу 4-12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

  Хотелот е реновиран во 2019 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација