Barut Kemer Collection

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Barut Kemer Collection
 • 50 слики
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Barut Kemer Collection

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 360 соби.

  • Супериор Соби: (24м²; една спална соба со куптило, макс. 2+1 лице).
  • Супериор Соби Без Балкон: (24 – 28м², една спална соба, купатило, без балкон, макс.2+1лице).
  • Дупли Супериор Соби: (28.5м², страничен поглед на море или поглед на копно, една спална со француски кревет + 1 единечен кревет + софа, купатило, макс.2+2 лица).
  • Делукс Апартман со Џакузи: (73-86м²; една спална со француски кревет, една дневна соба со софа, една бања со туш кабина и џакузи, макс. 4 лица).
  • Пентхаус Апартмани: (56м², на покривот на хотелот, една спална, спална со 2 туша и 2 лавабоа, два балкони, макс. 3+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина (само во супериор собите без балкон има када), фен, бањарки, папучи, клима која работи според временските услови, телефон, минибар (секојдневно се дополнува со вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сеф, сет за чај и кафе, ламинатен под, сателитска телевизија со музички канали, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, ран ручек и вечера за деца, вечера, полноќна ужина. Коктел за добредојде, слатки и пешкири за освежување. Сите локални и стандарни увозни алкохолни пијалоци пијалоци и безалкохолни пијалоци не се наплаќаат, свежо цедени сокови во витамин бар, À la Carte рестораните се со резервација однапред и еднаш за време на престојот, оборци за деца, диетална и веганска храна за време на главните оброци. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – Safran –турска кујна, азиска кујна, италијанска, бар за ужина, бар на базен, витамински бар, лоби бар, блуз и џез бар. Шопинг центар, фризер, перење и сушење алишта, доктор, чување деца, салон за убавина, телефон , факс, интернет и компјутерски игри се доплаќаат. Wi – FI интернет конекцијата е бесплатна низ целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, камчеста. Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен, базен за деца, три тобогана, фитнес центар, сауна, турска бања, парна соба, џакузи, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, мини голф, пинг понг. Опрема и осветлување за тениски терени, куглање, билијард, масажа, SPA и центар за убавина, спотови на вода, нуркање, компјутерски игри се со доплата. Забавни програми во текот на денот, атракции на базен и на плажа, спортски активности, кино, шоу програми во текот на вечерта. Мини клуб за деца и концепт за забава на бебиња од 00 – 2,99 години: мини телефон , бебешка количка и други бебешки играчки.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација