Crystal Deluxe

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Crystal Deluxe
 • 55 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Плажа со камчиња

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Crystal Deluxe

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 56км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

   Вкупно 356 соби.

  Стандардни соби (27 m²; една спална соба со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица).

  Стандардни соби со кревет на спрат (27 m², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилијарни соби (40 m²; лоцирани на прв кат, две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Паша апартман (55m², една спална соба и една дневна соба, купатило со џакузи, голема тераса со џакузи, макс. 4 лица).

  Султан апартман (75 m², две одвоени спални соби и дневна соба, две купатила - едно со џакузи, а другиот со када и туш, LCD TV  и DVD, макс. 4+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило, када, туш кабина и фен, влечки, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со сокови секој ден), сет за кафе и чај, сеф, под со килим, сателитска ТВ со музички канали, балкон, WI-FI интернет конекција.

 • Услуга

  Ultimate Сѐ вклучено - 24 часа храна и пијалаци. За добредојде - крпи за освежување и традиционален турски пијалок – шербет , појадок, доцен појадок, ручек и вечера, диететска и вегетаријанска храна, дел за подготовка на бебешка храна, специјална детска храна, ресторани за закуски преку ден, À la Carte ресторани (турски и италијнски) со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во одредено време во текот на денот, попладне торти, чај и кафе, бар на плажа од 10:00 – 18:00 часот, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци.

  Не е вклучено: увозни премиум алкохолни пијалаци, флаширани пијалаци, меѓународни и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, енергетски пијалаци, рибен À la Carte ресторан, вино, шампањ и специјални нарачки во À la Carte рестораните (освен наливно вино).

 • Содржини

  Главен ресторан Панорама, À la Carte ресторани – турски, италијански и рибен, барови околу хотелскиот комплекс, бар на базен и на плажа, слаткарница, диско бар.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, подавници, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата.

  WI-Fi интернет  е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња.

  Лежалки и чадори се бесплатни, а крпи се со депозит.

  Има пат помеѓу плажата и хотелот.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба се бесплатни.

  Спортови на вода, масажа, СПА центар и салон за убавина, Спа базен за релаксација, осветлување на тениските терени, куглање, билијрд и компјутерски игри се доплаќа.

  Програми за забава со професионален тим во текот на денот и навечер, кино. Crispy kids World Мини клуб за деца од 4 – 12 год, со дневни програми, натпревари и мини диско навечер.

   

  Хотелот е реновиран во 2014 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација