Greenwood Kemer Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Greenwood Kemer Resort
 • 43 слики
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Greenwood Kemer Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук на 55 km од аеродромот во Анталија и 9 km до Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 267 соби во главната зграда, анекс зграда и бунгалови.

  Стандардни соби во главната зграда (21 m²; една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Стандардни соби во бунгалови (21 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2 + 1 лице).

  Стандардни соби со кревети на спрат во бунгалови (21 m², една спална соба со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс.2 + 2 деца).

  Големи соби (40 m², лоцирани во Анекс зградата, една спална соба со француски кревет + софа за 2 лица, едно купатило, макс.2+2 деца).

  Фамилијарни соби (45 m², лоцирани во главната зграда, две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Јуниор Фамилијарни соби (40 m², лоцирани во Анекс зграда, една спална соба со француски кревет и два единечни кревети разделени со панел на преклоп, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина и фен за коса, централен систем за климатизација кој работи во одредени часови според временските услови и врз основа на одлуките на хотелот, ламинат (освен приземје во бунгаловите, каде има керамика), телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуски, чај, кафе, вечера, закуски доцна навечер. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00 до 24.00 часот се бесплатни, снек бар на плажа од 10.00 до 17.00 часот.

  Не се вклучени: сите увозни безалкохолни и алкохолни пијалаци, À la Carte ресторан, флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, енергетски пијалаци, пијалаци во Диско бар, мини бар во собите, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан со италијанска кујна, лоби бар, барови покрај базен и на плажа, витамин бар, турско кафуле и диско бар.

  Доктор, чување деца, перална, изнајмување кола, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата.

  WI-FI интернет конекција во лоби и соби е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 180 метри од хотелот (помеѓу има пат) со камчиња и песок.

  Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, крпи за на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени, детски базен (надворешен), тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, мини фудбал, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: Рефлектори за тениски терени, масажа, билијард, спортови на вода, центар за убавина.

  Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, Мини клуб за деца од 4 - 12 години со игралиште и мини диско навечер.

  Хотелот е реновиран во 2012 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација