Maxx Royal Kemer Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Maxx Royal Kemer Resort
 • 91 слики
 • Луксузен
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Анимација
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Maxx Royal Kemer Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Kiris на 6 км од Кемер и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 291 соба лоцирани во главна зграда, Royal Residence Blocks, Laguna Suits и Beach Villas.

  • Апартмани: (главна зграда, поглед на море или копно, 100м², место за седење, една спална соба, купатило со џакузи, соблекувална, макс.3 лица).
  • Royal Residence Фамилијарни Апартмани: (185м²со тераса, Royal Residence blocks, дневна соба, две спални, купатило со туш, голема тераса со џакузи, соблекувална, макс.6 лица+1 бебе).
  • Laguna Suits: Maxx Laguna Suit 1 Спална: (150м²со тераса, Лагуна апартман, поглед на базен и директен пристап до базен, дневна соба, спална, купатило со туш, соблекувална, тераса со џакузи, макс.3+1 дете + бебе).
  • Maxx Laguna Suit 2 Спални: (250м²со тераса , Лагуна апартман, дуплекс, поглед на базен и директен пристап до базен од терасата, дневна соба, две спални, две бањи, соблекувална, тераса со џакузи, приватна градина, макс.5+1 дете+1 бебе).
  • Maxx Laguna Duplex Suit 3 Спални Соби: (310м²со тераса, Лагуна апартман, дуплекс, поглед на базен и директен пристап преку терасата, дневна соба , три спални соби со свое купатило, голем ходник, соблекувална, две тераси, на најгорниот кат тераса со џакузи, приватна градина, макс.10 лица +1 бебе).
  • Maxx Villas: Royal Beach Villa 3 Спални Соби: (250м², приватна вила, дуплекс, три спални, приватен надворешен базен и тераса, дневна соба, ходник, 3 бањи (голема спална соба со џакузи), тераса со џакузи, сауна, директен пристап до плажа преку тераса, Cabana на плажа ).
  • Royal Beach Villa 4 Спални: (350м², приватна вила со надворешен базен, 4 спални, голема спална со џакузи, дневна соба, три бањи, сауна, тераса со џакузи, директен пристап до плажа од градина, Cabana на плажа).
  • Presidential Villa: (450м², приватна вила со погледна море и приватен отворен и затворен базен и тераса, 5 спални соби, една голема со џакузи, дневна соба, 3 соблекувални, 6 бањи со џакузи, сауна, турска бања, тераса со џакузи, директен пристап до плажа.

  Сите соби се луксузно декорирани со приватна бања со туш кабин и џакузи, фен, огледало за шминкање, бањарки, папучи, телефон, климатизација, соблекувална, мини бар во Макс Ројал Суит собите и макси бар во Макс вилата, Wi – Fi интернет конекција, сет за чај и кафе, ЛЦД ТВ со сателитски програми, овошје за добредојде.

 • Услуга

  Maxx inclusive – 24 часа храна и пијалоци, локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите пијалоци се оригинални брендови, свежо цедени сокови, сладолед, голем избор на сортни вина, чај и кафе, слаткарница, Maxx Land ресторан за деца, ужини, À la Carte ресторани, Azure 24 Court ресторан, отворен 24 часа, Azure Turkish, Azure Fish, Azure Italian ресторани. Се доплаќа: услуга во соба, Emerald Gastro, Bronze Steak House, Azure Japon, Gastro by Alfredo Russo – сите се со претходна резервација.

 • Содржини

  ресторантска улица – главни ресторани, ресторани за деца, À la Carte ресторани: Azure Turkish – турска кујна, Azure Fish – морска храна, Azure Italian –италијанска кујна, Azure 24, Bronze Steak House, слаткарница, кафе барови, Adult Bay бар, ужина на баровите на плажа во различни делови од хотелот. Доктор, медицинска сестра, чување деца, шопинг центар, приватни телефони, факс, изнајмување кола, перење и сушење се со доплата. WI-FI бесплатно низ целиот хотел.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа во должина од 400 м, камчеста, друга плажа 200 м долга, песочна и качеста , и 30m долга песочна плажа за деца, лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Приватните павиљони се со претходна резервација и се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, полуолимписки затворен базен и отворен базен со загревање само за возрасни, Aqua Park за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, тениски терени, куглање, одбојка на плажа, кошарка, теретана, пинг понг, часови за готвење, културни активности, играчница. Се доплаќаат: спортови на вода, масажа, осветлување на тениските терени, часови по тенис, пливање и нуркање. Забавни програми во текот на денот и навечер, забави на плажа, Maxxi Land игротека за деца од 0-17 години, поделени во групи, кино, луна парk. Услуга за бебиња - креветчиња, бебешка бања, играчки, подготовка на храна за деца.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација