Maxx Royal Kemer Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Maxx Royal Kemer Resort
 • 91 слики
 • Луксузен
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Анимација
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Maxx Royal Kemer Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кириш на 6 км од Кемер и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 291 соба сместени во главната зграда, блоковите на кралската резиденција, Лагуна вилите и вилите на плажа.

  Главна зграда:

  Maxx Апартмани (главна зграда, поглед на копно или море, 100 м², просторија за седење, една спална соба, едно купатило со џакузи, соблекувална, макс. 3 лица).

  Royal Residence Blocks:

  Royal Residence Фамилијарни апартмани (185 м² со тераса, една дневна соба, две спални соби со туш кабини, голема тераса со џакузи, соблекувална, макс. 6 + 1 бебе).

  Лагуна Вила: Maxx Laguna Вила со 1 спална соба (150 м² со тераса, апартман Лагуна, поглед на базен и директен пристап до базен, една дневна соба, една спална соба, едно купатило со туш, соблекувална, тераса со џакузи, макс. 3 + 1 дете + бебе).

  Maxx Laguna Вила со 2 спални соби (250 м² со тераса, Laguna апартман, дуплекс, поглед на базени и директен пристап до базен од тераса, една дневна соба, две спални, две купатила, соблекувална, тераса со џакузи, приватна градина, макс. 5 + 1 дете + бебе).

  Maxx Laguna Дуплекс Вила со 3 спални соби (310 м² со тераса, Laguna апартман, дуплекс, поглед на базен и директен пристап до базен од тераса, една дневна соба, три спални соби, секоја со сопствено купатило, еден ходник, соблекувална, две тераси, на најгорниот кат има тераса со џакузи, сопствена градина, макс. 10 лица + 1 бебе).

  Maxx Вили: Royal Beach Villa 3 спални (250 м², приватна вила, дуплекс, три спални, приватен надворешен базен и тераса, дневна соба со отворена кујна, ходник, 3 купатила (главната спална соба е со џакузи), тераса со џакузи, сауна, директен пристап до плажа од градината, ексклузивна Кабана на плажа).

  Royal Beach Вила со 4 спални соби (350 м², приватна вила со отворен базен, четири спални соби, главна спална соба со џакузи, дневна со отворена кујна, три купатила, сауна, тераса со Џакузи, директен пристап од градината до плажа, ексклузивна Кабана на плажа).

  Претседателска вила (450 м², приватна вила со поглед на море и приватен внатрешен и надворешен базен и тераса, пет спални соби (во главната спална е со џакузи), една дневна соба, една трпезарија со кујна, три соблекувални, 6 купатила од кои едното е со џакузи, сауна, турска бања, тераса со џакузи, директен пристап до плажа од градината, ексклузивна Кабана на плажа).

  Сите типови на соби се луксузно уредени со сопствено купатило со туш кабина и џакузи, фен за коса, огледало за шминка, бањарка, влечки, вага, телефон, сплит систем за климатизација, соблекувална што се заклучува, мини бар во Maxx апартманите и Maxi бар во Maxx Villa, WI-FI интернет, сет за чај и кафе, сеф, LCD телевизор, сателитски програми, услуга за местење кревет, овошје и цвеќиња на пристигнување.

 • Услуга

  Maxx inclusive – 24 часа услуга за храна и пијалоци – локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите пијалоци се оригинални брендови, свежо цедени сокови, сладолед, голем избор на трпезни вина, избор на кафе и чај, слаткарница, Maxx Land ресторан за деца, закуски на платформата, À la Carte ресторани, ресторан Azure 24 Court отворен 24 часа, Azure Turkish, Azure Fish, Azure Italian.

  Се доплаќа: услуга во соба, Emerald Gastro, Bronze Steak House, Azure Japon, Gastro by Alfredo Russo – сите се со претходна резервација.

 • Содржини

  Улица со ресторани – главни ресторани, детски ресторани, À la Carte ресторани: Azure Турска – турска кујна, Azure Fish – ресторан за морска храна, Azure Italian – италијанска кујна, Azure 24, Bronze Steak House, слаткарница, кафулиња, Adult Bay за закуски, закуски на плажа и барови во различни делови на хотелскиот комплекс.

  Доктор и медицинска сестра, чување деца, продавници, телефони, факс, изнајмување кола, перење и хемиско чистење се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелски приватни плажи, едната е со камчиња и е долга 400 метри, другата е со песок и камчиња, и долга 200 метри, и 30 метри песочна плажа за деца, со две приватни платформи.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, полуолимписки затворен базен, еден загреан надворешен базен со морска вода само за возрасни, Аква парк за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, парни соби, тениски терени, куглање, одбојка на плажа, кошарка, гимнастика, пинг-понг, часови по готвење, културни активности, соба за игри.

  Со доплата се спортови на вода, масажа и нега на тело во Aven Royal SPA, осветлување за тениски терени, приватни часови по пливање и нуркање, часови по тенис.

  Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми, забави на плажа, Maxxi Land за деца од 0-17 години во различни групи, кино, Луна парк. Услуга Smiling Baby за најмладите: бебешко креветче, бебешка бања, телефон за бебиња, храна за бебиња, подготовка на храна за деца.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација