Perre La mer Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Perre La mer Resort & Spa
 • 25 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Затворен и отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Perre La mer Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Гојнук на 46км од аеродромот во Анталија и 6км од Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 320 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (24м², една спална соба со француски кревет и кревет на извлекување, едно купатило, макс.2+1лице).

  Апартмани (38 м², една спална со француски кревет, една дневна соба со еден единечен кревет и еден кревет на извлекување, едно купатило, макс.2+2 лица),

  три соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш и фен, клима уред, ламинтен под или под со тепих, телефон, мини бар (се дополнува секој ден само со вода), сеф (со доплата), сателитска тв и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, чај, кафе, вечера, доцна вечерна ужина.

  Сите локални алкохoлни и безалкохолни пијалоци и стандардни увозни пијалоци од  10:00 – 24:00 часот, сладолед во одредено време во текот на денот, турски À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

  Не се вклучени: специјални увозни пијалоци, алкохолни и безалкохолни пијалоци кои не се на мени листата, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци во диско, услуга во соба, сите пијалоци освен чај, кафе и вода се доплаќаат после 24:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан – турски ресторан, лоби бар, бар покрај базен и на плажа, витамин бар, турско кафе и диско бар. Доктор, чување деца, перење алишта, изнајмување кола, фризер, продавници, интернет и компјутерски игри се наплаќаат. WI- Fi е бесплатно во лоби.

 • Плажа

  Хотелот е на плажа со камчиња. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф се без доплата.

  Масажа, Спа и Велнес центар, билијард, комјутерски игри, опрема за тенис и осветлување на тениски терени и спортови на вода се со доплата.

  Забавни програми, натпревар во текот на денот и шоу програми навечер, мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, програми преку ден и мини диско навечер.

  Хотелот е реновиран во 2018 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација