Queens Park Goynuk Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Queens Park Goynuk Hotel
 • 40 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Queens Park Goynuk Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук на 6 км од Кемер и 46 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 475 соби во главната зграда и во Клубскиот дел (29 блока на два или три ката).

  Хотелски стандардни соби (25 m², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Хотелски фамилијарни соби (30 m², две спални соби кои не се одвоени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Клуб стандардни соби (20 m², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Клуб фамилијарни соби (31 m², една голема спална соба, со француски кревет + два единечни кревети, одвоени со параван, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби во главната зграда се со сопствено купатило со када, фен за коса, централен систем за климатизација кој работи според временските услови, телефон, мини бар, сеф, сателитска ТВ и музички канали, керамички под и балкон. Клуб собите се во блокови на 2 или 3 ката со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар, сеф, сателитска ТВ и музички канали, керамички под и балкон. Клуб делот е преку улица, поврзан со главната зграда со мост. Растојанието помеѓу Клуб собите и главната зграда е помеѓу 300-500 m.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот, попладневни колачи, вечера, полноќно бифе до 01:00 часот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци.

  Не се вклучени: специјални увозни пијалаци, специјални вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани се со претходна резервација и еднаш за време на престојот од минимум 7 дена.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, бар покрај базен, диско бар, лоби бар.

  Доктор, чување деца, перење и пеглање алишта, телефон, факс, интернет, продавници, компјутерски игри, фризер, изнајмување кола се со доплата.

  WI-FI интернет е бесплатен само во лоби.

 • Плажа

  Хотелска плажа со ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика.

  Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терен и опрема, Велнес центар, школа за нуркање.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, специјални програми и шоу во вечерните часови со стручен тим. Мини клуб за деца од 4 – 12 години со програми во текот на денот и навечер.

   

  Хотелот е реновиран во 2021 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација