Rox Royal Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Rox Royal Hotel
 • 40 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Rox Royal Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 420 соби.

  • Стандардни соби (26м², спална соба со француски кревет + софа или екстра кревет, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Rox Comfort соби (28м², спална со француски кревет + софа или екстра кревет, купатило, макс 2+2 лица).
  • Фамилијарни соби тип 1 (28м², спална со француски кревет, единечен кревет, софа или екстра кревет, купатило, макс. 3+1 лице).
  • Фамилијарни соби тип 2 (49м², две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4+1 лице
  • Делукс соби (50 -54м², спална соба, купатило , специјално украсени, вип услуга, макс. 3 лица),
  • Јуниор апартман (37м², дневна соба и купатило, макс. 2+1 лице),
  • 3 соби за лица со попреченост

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски, попладневна торта, сладолед од 16.00 - 17.00, вечера и доцна ужина. Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00, сладолед во барот на базен и во Aqua bar во одредено време. À la Carte ресторан со резервација однапред и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите флаширани пијалоци, специјални увозни пијалоци, премиум виски, специјални вина, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, полноќна ужина, детска храна во главен ресторан, сладолед во одредено време, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 - 24.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан - Ambrossia, À la Carte ресторани – турска и италијанска кујна, рибен ресторан, бар за ужина, слаткарница, бар на базен, на плажа и во лоби, пијано и диско бар. Доктор, чување деца, пералница, фризер, изнајмување кола, телефон, факс, шопинг центар, интернет кафе и компјутерски игри, интернет во соби се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска камчеста плажа на 150mод хотелот. Има тунел под патот. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен, (внатрешниот е затворен од јуни до октомври), базени за деца, фитнес центар, турска бања, сауна, место за џогинг, два тениски терени, кошарка, одбојка, мини фудбал, пинг понг се бесплатни. Осветлување на тениски терени, масажа, пилинг, СПА центар, салон за убавина, билијард, спортови на вода, школа за нуракње се со доплата. Забавни програми во текот на денот, различни натпревари, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04 – 17години поделени во групи, мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација