Adalya Elite Lara

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Adalya Elite Lara
 • 40 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Adalya Elite Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10км од аеродромот во Анталија и на 15км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 606 соби.

  • Стандардни Соби: (31м², еден француски кревет +еден единачен кревет, едно купатило макс.2+2лица),
  • Стандардни Фамилијарни Соби: (36м², две спални со врата помеѓу и едно купатило, макс.4 лица),
  • Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, VRV клима сплит систем, телефон, мини бар, (со вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнува секојдневно), електричен бокал, сет за кафе и чај,сеф , сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот и во вечерните часови, 24 часа храна и пијалоци, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар со безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнуваат секојдневно, сладолед во попладневните часови. À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот. Луксузни увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, специјални вина, увозни вина, енергетски пијалоци и услуга во соба дополнително се наплатува.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Bosphorus -турски, Basilico-италијански , Especias – мексикански, Cai - кинески ресторан, Halikarnar – ресторан со морска храна, слаткарница, барови околу целиот хотелски комплекс и на плажа. Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. WI-FI Интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска плажа, песок и камчиња. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Приватни павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, полуолимписки базен со систем за греење, Аква Парк, тениски игралишта, одбојка на плажа, гимнастика, турска бања, сауна, парна бања, џакузи. Со доплата: моторизирани спортови, осветлување на тениските игралишта, билјард, сите масажи и третмани во СПА центарот. Анимациони програми во тек на денот покрај базен и на плажа, натпревари и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца 04-12 години со специјални програми во тек на денот и во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација