Aska Lara Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Aska Lara Resort & Spa
 • 37 слики
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Затворен базен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Aska Lara Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара, 12км од аеродромот во Анталија и на 12км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 545 соби.  

  Еко соби (18 м², една спална со француски кревет + кревет на расклопување, едно купатило, без балкон, макс. 2+1 лица).

  Стандардни соби (20-24 м², една спална со француски кревет + кревет на расклопување или софа, едно купатило, некои од собите имат и француски балкон, макс.3+1 дете).

  Фамилијарни апартмани (48-50 м², две спални поврзани со врата, две купатила, макс.4+1 дете+ 1 бебе).

  Поврзани соби (40-48 м², две спални поврзани со врата, две купатила, макс.4+1 дете +1 бебе).

  Сите соби се со купатило со туш кабини, фен, влечки, централна  клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (со вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнува секојдневно), електричен бокал со сет за кафе и чај, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужини во текот на денот и во вечерните часови, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени попладневните часови, детско и диететско мени во главниот ресторан, бар со ужина на плажаод 10.00-23.30.

  Во цената не е вклучено: специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, увозни вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Мозаик - турски, Ла Перла - италијански, Миссина - рибен и Мандарин - кинески ресторан, стек ресторан, барови низ целиот хотелски комплекс, Диско клуб. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција на територија на хотелот и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна со ситни камчиња плажа е на 500м од хотелот (се преминува преку пат). Лежалки на плажа, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз од хотел до плажа на секои 10мин. од 08:30 -24:00 часот. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк со девет лизгалици на вода, тениски игралишта, турска бања, соба со пареа, сауна, кошарка, одбојка на плажа, гимнастика,  пикадо, пинг понг, фитнес центар. (Во фитнес центарот, сауната и турската бања не е дозволен влез за деца под 16 години).  Во цената не е вклучено: спортови на вода, билијард, опрема за тенис и обука, куглање, сите видови на масажа и третмани во Спа центарот, забавен парк.

   Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 3-12 год.и Texas Town за јуниор група (од 12 до 16 години).

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација