Grand Park Lara Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Grand Park Lara Hotel
 • 46 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Grand Park Lara Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 14км од аеродромот во Анталија и 16км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 896 соби во 8 меѓусебно поврзани згради.

  • Стандардни Соби: (22м², една соба, купатило, макс.2+1 лица).
  • Фамилијарни Делукс Соби: (36м², две спални одвоени со врата, едно купатило, макс.3+1 лица).
  • Фамилијарни Елит Соби: (50м², две спални одвоени со врата, една дневна, едно купатило, макс.5+1 лица).
  • 4 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар (секојдневно се дополнува само со вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон само во фамилијарните соби, стандардните соби се без балкон, подот е покриен со ламинат, WI-FI е бесплатен.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот и доцна навечер, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00 часот, во одредено време попладне сладолед, храна и пијалоци во барот на плажа од 11:00 – 16:00. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални увозни вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација, храна и пијалоци после 24.00 часот дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани- BBQ , италијански, рибен и кинески ресторан, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплаќа. WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 200м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, турска бања, сауна, соба со пареа, гимнастика, пикадо, фитнес центар. Спортови на вода, билијард, масажи и Спа третмани се наплатуваат. Забавна програма преку целиот ден и шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 04-12 год со богата содржина, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација