Trendy Lara

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Trendy Lara
 • 61 слики
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Trendy Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара-Кунду на 15км од аеродромот во Анталија и 25км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 674 соби во три објекта и вили.

  • Стандарни Соби: (36м²; една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Апартмани: (55 м²; две одвоени спални и две купатила, макс.4+1 лица)
  • Garden Suit: На приземје со излез на базен или излез во градина (55 м²; една спална со голем простор за дневен престој, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Garden Family Suit: (65m², лоцирани во градината на хотелот на приземје или прв кат, две одвоени спални соби, просторија за дневен престој, едно купатило 4+1 лица).
  • Вили: (110 м²; лоцирани во градината на приземје или прв кат, една спална, една дневна соба, кујна со трпезарија, едно купатило, макс. 4+1 лица)
  • 7 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со купатило со када, туш кабина и фен, централна клима која работи соодветно со временски услови, телефон, простор за седење, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секојдневно), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон. Сите соби се за непушачи.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, ноќна ужина, диетална храна, храна за деца, снек ресторани и ресторани на плажа во период од 10.00 часот до 18.00 часот, сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, стандардни увозни пијалоци, како и слаткарница, и сладолед во текот на денот. À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш за време на престој. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, увозен шампањ, свежо цедени овошни и сокови од зеленчук, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан - шведска маса, снек бар на плажа и покрај базен, барови низ целиот хотелски комплекс, À la Carte ресторани – италијанска кујна, кујна од Далечниот Исток, европска кујна, грчка, јапонска и турска кујна и стекхаус. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола, фризер, салон за убавина, шопинг центар дополнително се наплатуваат, WI-FI интернет со ниска брзина во лобито, во собите, на плажа и на сите јавни површини во хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња на 450 метри од хотелот. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа не се наплатуваат. Бесплатен превоз со чамец по реката до плажа во текот на целиот ден во времетраење од 3-4 минути.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, базенот со морска вода во зимскиот период се затоплува, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пикадо. Масажа, Spa центарот, салон за убавина, осветлувањето за тениските терени, часови по тенис, рафтинг, школа за нуркање, билијард, спортови на вода се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот, натпреварувања покрај базен и на плажа , специјален тим за анимации, жива музика неколку дена во недела. Мини клуб за деца од 4-17 год. специјален тим за анимации во зависност од возраста на групата.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација