Venezia Palace Deluxe Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Venezia Palace Deluxe Resort Hotel
 • 58 слики
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Venezia Palace Deluxe Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кунду на 20км од центарот на Анталија и 15 км од аеродромот.

 • Сместување

  Хотелот има 6 различни згради - San Marco Basilica (главна зграда - лоби, Спа центар, внатрешен базен), Palace of Dukes (главен ресторан, сала за состаноци, продавници, кафе Флориан, ресторан Венето), San Marco, Santa Maria, Castello, Campaneile Tower. Вкупно 540 соби.

  • Стандардни соби: во San Marco, Santa Maria блок (25м²; една спална, едно купатило, макс. 2+1 лица),
  • Супериор соби (28м2, се во Castello блок - една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни соби се во San Marco и Santa Maria блокови: (40м²; две соби одвоени со врата, купатило, макс. 2+2 лица),
  • Супериор фамилијарни соби лоцирани во Castello блок (50м², две спални поврзани со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Поврзани фамилијарни соби се лоцирани во San Marco или Santa Maria блокови (50 м², две одвоени спални соби, две купатила, макс. 6 лица).
  • Кралски апартман (100 м²,една спална, катче за работа, купатило со џакузи, макс. 2 лица).
  • Вилите се лоцирани во градината (130м², два ката: на приземје се наоѓа една спална, едно купатило, американска кујна, дневна соба и тоалет; горниот кат: две спални, две купатила од кои едното е со Џакузи, макс. 6+2 лица).

  Сите соби се со купатило со када или туш кабина, фен и телефон во купатило, централна клима која работи според времеските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци, минерална вода, пиво, храна за бебиња во зависност од возраста на бебето), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет е бесплатен.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шампањ и турски слатки за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, вечера, полноќна шведска маса, локални и некои увозни безалкохолни и алкохолни пијалоци, сладолед во текот на денот на определени места во хотелот. Не се вклучени: специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци и вина, À la Сarte ресторани (се наплатуваат со претходна резервација), странски коктели во коктел барот, наргиле, свежо цедени сокови, услуга во соба, луксузни пијалоци.

 • Содржини

  Ресторанот Bellini е главен ресторан, À la Сarte Ресторани - Ristorante Veneto (италијански), Burano (рибен ресторан), La Carreta (мексиканска кујна), Ottoman (турска кујна), Lido bar - дневна ужина и барови на различни локации во хотелскиот комплекс. Доктор, сервис за перење и пеглање, чување деца, фризер, Велнес центар, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет во лоби и во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со лежалки, крпи и чадори за сонце кои не се наплатуваат. Приватните павилјони со претходна резервација дополнително се доплатуват.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, тениски игралишта, мал фудбал, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, пикадо, билијард не се наплатуваат. Часови по тенис и осветлување за тениските игралишта, спортови на вода, часови по нуркање, масажа и салонот за убавина се наплатуваат. Забавна програма (мала) преку целиот ден и различни шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште и мини диско во вечерните часови.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација