Wind of Lara

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Wind of Lara
 • 37 слики
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Wind of Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 12 км од аеродромот во Анталија и 19 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 276 соби.

  • Стандарни Соби: (26м²; една спална - француски кревет + еден единичен, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Фамилијарен Апартман: (52 м²; две спални одвоени со врата, две купатила, макс. 3+1 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина и фен, клима, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секојдневно), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, ужини во тек на денот, сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци и стандардни увозни пијалоци, сладолед попладне во одредени часови, ресторан на плажа со храна и пијалоци. À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш за време на престој. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални и увозни вина, свежо цедени сокови, пијалоци во лоби барот после 24.00 часот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан - шведска маса, À la Carte ресторани: Cilantro – италијанска кујна, Turkuaz - турска кујна, Capari – рибен ресторан, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола, фризер, салон за убавина, шопинг центар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет со ниска брзина во лобито и во соби е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа и ситни камчиња на 700 м. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа не се наплатуваат. Бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 9 водени лизгалици, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пикадо. Масажа, Spa центарот, салон за убавина, осветлувањето за тениските терени, часови по тенис, рафтинг, школата за нуркање, билијард, спортови на вода се наплатуваат. Забавна програма со анимации во текот на денот и вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години, со анимации во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Клуб за деца

Локација