Adora Calma Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Adora Calma Beach Hotel
 • 28 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • За парови
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Отворен базен
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Adora Calma Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е сместен во Кизилот на 15km до центарот на Сиде и Манавгат и 80 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 65 соби во бунгалови и зграда

  • Стандардни соби (30 м², една спална, едно купатило, макс. 2 лица),
  • Економски соби (27м², една спална, едно купатило, макс.. 2 лица),
  • Романтик делукс соби со поглед на море (38м², една спална, едно купатило, голема тераса, макс. 3 лица),
  • Романтична соба со поглед на море и приватен базен (38м², една сапална, едно купатило, приватна тераса со базен, макс. 2 лица).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, влечки, клима, мини бар (со доплата), сет за чај и кафе, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, тераса или балкон. Само во делукс собите има бокал на струја, сет за кафе и чај, бањарка и влечки.

 • Услуга

  Сѐ вклучено– шведска маса за појадок, ручек, попладне кафе, чај, колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, концентриран овошен сок. Не се вклучени: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, коктели, специјални вина, À la Carte ресторани, сите пијалоци во White бар, храна и пијалоци после 24.00 часот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, Sunset – À la Carte ресторани – кујна од Длечен Исток, турска кујна, рибен ресторан, лоби бар, бар покрај базен. Доктор, услуга за перење, телефон, факс, изнајмување кола се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа.Чадори, лежалки и крпи за плажа се бесплатни. Павалјони за на плажа со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен, фитнес центар, турска бања, сауна, мини голф, одбојка на плажа, едно тениско игралиште. Со доплата: масажа, спортови на вода, осветлување и опрема за тенис. Забавни програми во текот на денот и навечер, специјални забави како Бела ноќ, забави на плажа.

 • Веб страна на хотелот

Локација