Akdora Elite Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Akdora Elite Hotel
 • 26 слики
 • Поволни цени
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Akdora Elite Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 2 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 105 соби во три блока.

  Стандардни соби (28м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лица).

  Економски соби (10м², една спална соба, едно купатило, без балкон, макс.2 лица).

  Стандардни соби со кревети на спрат (35м², една спална соба со дупли кревет, кревети на спрат, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни соби (45м² една голема соба со дупли кревет, кревети на спрат, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф (со доплата), ламинатен или ќерамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, колачи и чај, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, локални и увозни специјални вина, турско кафе, услуга во соба, сладолед, пијалоци после 24:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови на базен и лоби бар. Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перење и хемиско чистење, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет конекцијата во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, сауна, турска бања, пинг понг се бесплатни. Со доплата: сите спортови на вода, сауна и масажи.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација