Alba Royal

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Alba Royal
 • 31 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Alba Royal

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 55 км од аеродромот во Анталија и 8 км од центарот на Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 224 соби во три главни згради.

  Стандардни соби, вклучувајќи 4 соби за лица со попреченост (26м², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лица).

  Супериор соби (32м², поголема соба, купатило, голема тераса, макс.3 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатен под, LCD TV со сателитска телевизија и музички канали. Wi-Fi интернет конекција се доплаќа.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено  – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладне колачи, чај и кафе, избор на закуски доцна навечер, свежо цеден сок од портокал за појадок, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови од денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

  Не е вклучено: премиум и луксузни увозни алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови освен за појадок, енергетски пијалоци, флаширани пијалоци.

 • Содржини

  Главен ресторан Alatau со шведска маса, À la Carte ресторани: Efendy - турска кујна, Amadeus - кујна за морска храна, Cuban - кубанска кујна, барови околу хотелскиот комплекс, слаткатница, Диско клуб.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во лобито, Nakita Lounge бар и барот покрај базенот е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и каменчиња. Бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпите на плажа се со депозит. WI-FI интернет на јавните површини и на плажата е бесплатен.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, тениски терени, одбојка, одбојка на плажа, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, мини голф се бесплатни.

  Со доплата: масажа, SPA центар за убавина и здравје, сите видови на спортови на вода, осветлување за тениски терени, опрема за тенис, куглање, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми со професионален тим во текот на денот и специјални шоу програми во текот на вечерните часови, кино, понекогаш музика во живо, забава на плажа.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација