Arnor De Luxe Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Arnor De Luxe Hotel & Spa
 • 60 слики
 • SPA & Wellness
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Arnor De Luxe Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 1 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 335 соби.

  Стандардни соби (28м², една спална со дупли кревет, единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Комфорт стандардни соби (28м², една спална соба со дупли кревет, единечен кревет, едно купатило, макс.3 лица).

  Фамилијарни соби (50м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, влечки, фен, централнен клима уред со индивидуална контрола, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, Wi-Fi интернет конекција, сателитски LCD ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, утрински и попладневни закуски, закуска доцна навечер, детско бифе, катче за диететско бифе.

  Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот. À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот (освен во рибниот ресторан), сладолед во одредени часови во денот, свежо цедени сокови само за појадок.

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, премиум локални и увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, рибен À la Carte ресторан, по 02:00 часот се достапни само безалкохолни пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски ресторан, рибен ресторан, италијански ресторан и мексикански ресторан, бар на базен, бар за закуски на плажа, лоби бар, диско клуб.

  Доктор, чување деца, перење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI–FI интернет конекцијата во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 1200 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Бесплатен превоз до плажа на секои 15 минути.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (не работи во лето) базени за возрасни и деца, фитнес центар, сауна, турска бања, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, SPA и Wellness центар, масажа, билијард и соба за игри.

  Забавни програми во текот на денот. Мини клуб за деца од 4 – 12 години, соба за игри и игралиште, програми во текот на денот и во вечерните часови, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација