Barut B Suites

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Barut B Suites
 • 62 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Barut B Suites

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 254 апартмани во 6 блока (5 од блоковите се поврзани со коридор од првиот кат, еден блок е одделен).

  • Џуниор Апартмани: (40м², една спална соба со француски кревет + софа, кујна, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Апартмани: (45м², една спална соба со француски кревет + кујна со дневна соба со 2 софа кревети, едно купатило, со балкон или тераса, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со балкон или тераса, приватно купатило со туш и фен, клима уред, телефон, паркет, сеф, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, сервис за закуски, торти и колачи, сладолед во одредени часови, вечера и закуска доцна навечер, веганска и безглутенска храна во главниот ресторан, бар на плажа од 09:00 до 18:00 часот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и À la Carte ресторан навечер со претходна резервација. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан - Palmiye со шведска маса, Terrace & Grill À la Carte ресторан, барови покрај базен, на плажа, лоби бар. Доктор, бебиситер, фризер, продавници, перење и хемиско чистење, СПА и центар за убавина, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет конекција бесплатно во целиот хотел.

 • Плажа

  Приватна хотелска песочна плажа на 250 м од хотелот со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, SPA и Wellness центар, осветлување за тениски терени, спортови на вода се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во текот на вечерта. Мини клуб за деца од 04-12 години. Има специјален Bary Star Baby концепт за бебиња од 00 – 2,99 години: телефон за бебе, количка за бебе, душек за бебе, нокшир, шампон, сунѓер, лосион за бебе, загревач на шише, марамчиња за бебе, високо столче кои се бесплатни на барање.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Клуб за деца

Локација