Bella Resort Hotels & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Bella Resort Hotels & Spa
 • 85 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Bella Resort Hotels & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли, 12 км од Сиде и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 291 соби.

  Стандардни соби (24 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Стандардни соби со кревети на спрат тип 2 (24 м², една спална соба со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилијарни соби (42 м², две спални соби поврзани со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, потоа само со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, балкон. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, закуска попладне, вечера, закуска навечер, храна и пијалоци во барот на плажа од 10.00 – 18.00 часот, Лоби бар отворен 24 часа, сладолед покрај базен за време на одредени часови, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-24:00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, сите флаширани пијалоци.

 • Содржини

  Главен ресторан Safran со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани: Kebabistan – турска кујна, Santa Lucia – италијанска кујна и Sambrero – мексиканска кујна, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, тениско игралиште, турска бања, сауна, соба со пареа, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг, кошарка.

  Се доплаќаат: спортови на вода, билијард, масажа и центар за убавина.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми навечер. Мини клуб за деца 4-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација