Çenger Beach Resort & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Çenger Beach Resort & SPA
 • 35 слики
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Çenger Beach Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот е сместен во Кизилот на 20 км од центарот на Сиде и 90 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 266 соби.

  Стандардни соби (една спална со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица).

  Фамилијарни соби со кревети на спрат (една голема соба со француски кревет и со кревети на спрат, макс. 3-4 лица).

  Економски соби (една спална со француски кревет, едно купатило, без балкон, макс. 2 лица)

  две соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со купатило со када и туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци на пристигнување), сеф (со доплата), паркет на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладне кафе, чај, колачи, полноќна супа, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, до 24.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, снек ресторан на плажа од 10.00 – 17.00 часот, сладолед во определени часови од денот.

  Не се вклучени увозни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, пијалоци во диско клуб, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани (турски и рибен ресторан), лоби бар, бар на базен и на плажа, диско клуб.

  Доктор, перење алишта, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, фризер, чуваење деца, продавници се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња. Чадори, лежалки за на плажа се бесплатни, со депозит крпи за на плажа. Постои тунел под патот до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, тобогани, тениско игралиште, одбојка на плажа, фитнес центар, турска бања, сауна се бесплатни.

  Со доплата се масажа, Спа центар и центар за убавина, сите спортови на вода, осветлување за тениско игралиште, опрема за тенис, куглана, играчница.

  Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за од 4-12 години е на располагање во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација