Hane Family Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Hane Family Resort
 • 38 слики
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Теретана

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Hane Family Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки, 65 km од аеродромот во Анталија и 8 km од Сиде.

 • Сместување

  Собите се распоредени во 5 главни згради.

  Стандардни соби (24 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс 3 лица).

  Економски соби се исти како стандардните, на прв кат, со поглед кон улица).

  Фамилијарни соби (48 m², две спални соби со конектирачка  врата или една голема соба поделена со преграда, едно купатило, макс 4+1 лица).

  Сите соби се опремени со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се дополнува со вода секој ден), под од ламинат, сателистска ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе, колачиња, закуски на барот на плажа, сладолед 2 пати во тект на денот по половина час, À la carte ресторани со претходна резервација еднаш во текот на цел престој, полноќна супа, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:30 часот, снек барови на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво.

  Во услугата не е вклучено: сите увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, локални и специјални вина, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турко кафе, сите пијалоци во диско клубот како и во Vitamin барот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар на плажа, À la carte ресторан со италијанска и турска кујна, лоби бар, бар на базен.

  Доктор, перална, хемиско чистење, телефон, факс, компјутерски игри се со доплатa.

  WI-FI интернет конекција се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Чадори, лежалки и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес соба, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка на плажа, пикадо се бесплатни.

  Масажи, осветлувањето на тениските терени, тениска опрема, билијард, играчница, спортови за вода се доплаќаат.

  Дневни и вечерни анимации, мини клуб за деца од 4-12 години, игротека и мини диско, а во вечерните часови анимации за деца од 13-17 години.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација