Kamelya Collection Fulya

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Kamelya Collection Fulya
 • 131 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Kamelya Collection Fulya

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 5 km од Сиде и 55 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 244 соби во седум катна главна зграда.

  Супериор соби со поглед кон градина (28 m², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Супериор соби со поглед на море (28 m², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со када или туш кабина, фен, бањарки, влечки, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (секој ден се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци), електричен бокал, сет за кафе и чај, тепих на под, WI-FI интернет конекција, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, полноќни закуски, детско катче, веганска и детокс храна и пијалоци, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино во барот на плажа, свежо цедени сокови само за појадок.

  Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина и коктели, увозни пијалоци кои не се на мени листата, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главни ресторани со шведска маса и за главни оброци (појадок, доцен појадок, ручек, вечера), во Kamelya Fulya ран појадок, закуски, À la Carte ресторани: Turkuaz – турски ресторан, China Town – кинески ресторан, Yengec – рибен ресторан, Ma Belle – француски ресторан, Azteca – мексикански ресторан, La Perla – медитерански ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, Café House, бар за закуски на плажа, барови околу базенот и на плажа.

  Доктор, чување деца, перење, фризер, телефон, факс, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI–FI стандардна интернет конекција е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни (вкупно 7 отворени и 2 затворени) и за деца (вкупно 14 отворени и 2 затворени), аква парк за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, џакузи, одбојка, гимнастика, одбојка на плажа, кошарка, стрелаштво, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: тениски терени, осветлување за тениски терени, часови по тенис и опрема, сите спортови на вода, куглање, билијард, компјутерски игри, масажа, SPA & Wellnes центар, јавање коњ.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Chameleon Kids клуб за деца од 4 - 12 години, клуб за тинејџери во сезона од 12 - 18 години, мини зоолошка градина, различни програми и активности во текот на денот и во вечерните часови.

  Хотелот е реновиран во 2020 год.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација