Merve Sun Hotel & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Merve Sun Hotel & SPA
 • 40 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Merve Sun Hotel & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 2км од центарот на градот и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 176 соби, во две главни згради и во 4 одвоени блока. Два блока се без лифт.

  • Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, максимум 2+1 лица),
  • Фамилијарни соби (две одделни спални соби, едно купатило, максимум 4 лица),
  • Економски соби (се наоѓаат во главната зграда на прв кат, немаат балкон и се помали од стандардните, максимум 2+1 лица).

  Сите соби се опремени со купатуло со туш кабина, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (вода при доаѓање), сеф (со доплата), под со ламинат, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ручек, попладне кафе, чај и торти, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, концентрирани овошни сокови, бар на плажа за закуски од 10.00 – 17.00 часот (закуски, само безалкохолни пијалоци и пиво), À la Carte ресторан еднаш во тек на престојот и со претходна резервација (пијалоците не се вклучени). Не е вклучено: сите видови на увозни пијалоци, специјални вина и коктели, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови покрај базенот, бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот, лоби бар. Доктор, услуга за перење, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400 метри од хотелот со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен (затврорен во текот на летната сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг. Се доплаќаат: масажа, билијард и компјутерски игри, спортови на вода. Лесни забавни програми во текот на денот и два пати неделно жива музика во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација