Miramare Queen Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Miramare Queen Hotel
 • 26 слики
 • За деца
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Затворен базен
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Miramare Queen Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 6км од Сиде и 50км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 358 соби во една главна зграда и во 9 3-катни вили без лифт.

  • Стандардни Соби: (25 м², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Економски Соби: (22 м², исти како стандардните соби само без балкон, макс.2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (29м², една голема соба со француски кревет + еден единечен кревет и една фотеља, едно купатило, макс. 3+1 дете).
  • Фамилијарни Комфорт Соби: (40м², две спални соби разделени со врата, купатило, два тоалета, голем балкон, макс. 4 лица).
  • Апартмани: (47 м², една спална и една дневна соба разделени со врата, едно купатило, поглед кон море, макс.3+1 лице).
  • Јуниор Апартман: (32м², една спална соба, една дневна соба одделена со врата, купатило, макс.2+2 дете).
  • Апартман за Меден Месец: (75м², една голема соба поделена на спална и дневна соба, едно купатило, џакузи, сауна, голема тераса, макс.2 лица).
  • Кралски Апартман: (75м², две спални соби, дневна соба, две купатила, дигитален камин, голема тераса, мах. 4+1 дете).

  Сите соби се опремени со купатило, туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, минерална бода и безалкохолни пијалоци се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на под сателитска ТВ со музички канали, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај и торта, вечера, доцна ужина, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, некои увозни алкохолни пијалоци. Бар на плажа од 09:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во тек на престој само во еден од рестораните. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, луксузни пијалоци, сите флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Pasha – турска кујна, Olive – рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб. Со доплата: доктор, чување деца, фризер, телефон, интернет, компјутерски игри, перење и хемиско чистење, пеглање, продавници, изнајмување кола. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, одбојка на плажа, пинг-понг, тениски терени. Со доплата: спортови на вода, осветлување на тениските терени, центар за убавина, сауна, масажа, билијард и комјутерски игри. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години и клуб за тинејџери од 13-16 години, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација