Paloma Orenda

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Paloma Orenda
 • 33 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Ексклузивни
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Paloma Orenda

 • Положба

   Хотелот се наоѓа во областа Титрејенгул на 6 km од Сиде и 75 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 270 соби.

  Стандардни соби (21 m², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Јуниор апартмани (40 m², една спална соба со француски кревет, две софи, едно купатило, макс.3+1 лице).

  Фамилијарен апартман (40 m², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, макс.4 лица).

  Поврзувачки Фамилијарен апартман (42 m², две спални соби, една дневна соба, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалаци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, ќерамички под, WI-FI интернет конекција, балкон или тераса.

 • Услуга

  Luxury Ултра сѐ вклучено - 24 часа услуга на храна и пијалаци - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, закуска доцна навечер, свежо цедени сокови за време на појадок, сладолед за време на ручек и вечера, слаткарница, À la Carte ресторани Fusion Far East и Contemporary Mediterranean со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сите локални и селектирани увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, концепт во баровите покрај базен и на плажа – летни освежителни пијалаци, овојшје и закуски.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалаци, специјални вина, флаширани пијалаци, Curio BBQ À la Carte ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Wabi Sabi – Fusion Far East ресторан, Quentine – Contemporary Mediterranean, Curio – BBQ House, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, перење, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, фризер, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекцијата на јавните површини и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

  Специјалните кабани / павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, 10 тениски терени, одбојка на плажа, гимнастика, мини голф се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, Wellness и центар за убавина.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови за возрасни и деца. Мини клуб за деца од 4 - 12 години со специјални програми, детско игралиште, мини диско во вечерните часови. Клуб за тинејџери од 13 - 16 години, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Локација