PALOMA Orenda Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • PALOMA Orenda Resort
 • 32 слики
 • На плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Ексклузивни
 • Песочно-камчеста плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Отворен базен
 • Опкружен со зеленило

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо PALOMA Orenda Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 6км од Сиде и 75км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 270 соби.

  • Стандардни Соби: (21м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Јуниор Апартмани: (40м², една спална соба, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарен Апартман: (40м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Поврзувачки Фамилијарен Апартман: (42м², две спални соби, една дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, керамички под, балкон или тераса, Wi-Fi интернет.

 • Услуга

  Luxury Ултра сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуска наутро и попладне, доцна навечер закуска, свежо цедени сокови за појадок, сладолед за време на ручек и вечера, слатки, À la Carte ресторани Fusion Far East и Contemporary Mediterranean со претходна резервација и еднаш за престој, сите локални и селектирани увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, концепт на плажа и базен: летни освежувачи, овошје и закуски на плажа и покрај базен. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, Curio Grill À la Carte ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Wabi Sabi - Fusion Far East, Quentine - Contemporary Mediterranean и Curio Grill, барови околу хотелскиот комплекс. Се доплаќа: доктор, перење, бебиситер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар, фризер, изнајмување кола. WI-FI интернет во собите и на јавни места е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и ситни каменчиња, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Приватните кабани се со претходна резервација и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, 12 тениски терени (кварцен песок), одбојка на плажа, гимнастика, мини голф. Се доплаќаат: спортови на вода, осветлување на тениски терени и опрема за тенис, центар за убавина и Wellness центар. Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми за возрасни и деца. Мини клуб за деца од 04 – 12 години со специјални програми, детско игралиште, Мини диско навечер. Клуб за тинејџери од 13 – 16 години, детско игралиште со мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Стрелаштво
  • Тенис
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација