Royal Atlantis Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Royal Atlantis Beach Hotel
 • 23 слики
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#1F4E79; mso-themecolor:accent1;mso-themeshade:128">ROYAL ATLANTIS BEACH - 4* - GUNDOGDU - СИДЕ mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#1F4E79; mso-themecolor:accent1;mso-themeshade:128"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin">Локација: mso-bidi-t

Инфо Royal Atlantis Beach Hotel

ROYAL ATLANTIS BEACH - 4* - GUNDOGDU - СИДЕ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Гундоду, оддалечен 15км од Сиде и 45км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Вкупно 144
соби. Стандардни соби (19м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (25м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 2+2 лица). Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се полни при пристигнување со безалкохолни пијалоци и вода), сателитска LCD TV и музички канали, ламинат на под, Wi-Fi интернет конекција, балкон.

Услуга: Ултра
Сѐ вклучено  – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне ужина, вечера, доцна вечера, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte  ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот, слаткарница, бар на плажа со ужина и пијалоци од 10:00 – 18:00 часот, сладолед во одредени часови покрај базенот. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци и вина, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, сладолед, Витамин бар, услуга во соба.

Содржини: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани –
рибен ресторан и скара ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, диско. Доктор, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во лоби и во собите е бесплатна.

Плажа: Хотелска песочна плажа, со лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.

Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, SPA & Wellness центар, куглање, билјард. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми во вечерните часови за возрасни. Мини клуб за деца од 04 – 12 години, со разни програми во текот на денот и вечерните часови.

 

 

www.royalatlantis.com.tr

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација