Royal Taj Mahal

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Royal Taj Mahal
 • 56 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Royal Taj Mahal

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки, 5км од Сиде и 48км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 450 соби. Супериор стандардни соби (52 м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет, едно купатило, макс.3+1 лице).

  Дуплекс фамилијарни соби (70 м², на спрат има спална соба и купатило, а долу спална соба за деца и купатило со туш, врата на спална соба на спрат, макс.4 лица).

  Фамилијарни соби со конектирачка врата (77 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Јуниор апартман (85 м², една спална соба, една дневна соба, купатило со џакузи, соби со поглед на море, макс.2+1 дете),

  Taj Mahal Фамилијарни соби (77 м², две спални соби и ходник, спална соба за родители со купатило со џакузи, другата спална соба е поврзана со ходникот и има туш, макс.4 лица)

  5 соби за лица со попреченост.

  Собите се со страничен поглед на море, директен поглед на море и со поглед на копно, со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, тепих на под, LCD TV со сателитска програма, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено  – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладневни торти, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, детско и диететско бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на вечерата, слаткарница.

  Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални локални и увозни флаширани вина, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите флаширани пијалоци, свежо цедени овошни и зеленчукови сокови, шампањ, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte  ресторани: Dulciena – италјански ресторан, Firuze – турски ресторан, Zen – ресторан со кујна од Далечниот Исток, Dorado – рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI–FI интернет конекција во собите и во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (затворени во лето) базени за возрасни и деца (еден базен е полуолимписки), аква парк со лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни.

  Се доплаќа: сите спортови на вода, масажа, SPA и центар за убавина, осветлување за тениски терен, куглање, билијард, Луна парк. Stone Sport Complex – тениските игралишта навечер, опрема и курсеви се доплаќаат.

  Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, луна парк и мини клуб за деца од 4 – 12 години со разновидни програми преку ден и во текот на вечерта.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација