Saygili Beach Hotel

  1. Turcija
  2. Antalija
  3. Side
  • Saygili Beach Hotel
  • 25 слики
  • Во близина на центарот
  • Песочна плажа
  • Во близина на плажа
  • Лежалки и чадори бесплатно
  • Отворен базен

SAYGILI BEACH HOTEL - 3* - SIDE Локација : Хотелот се наоѓа во Сиде на 1 км од центарот на градот и 60 км од аеродромот во Анталија . Сместување : Вкупно 64 соби . Стандардни соби (17-19 м ² , една спална со француски кревет или два единечни кревети и кревет на расклопување за трето лице, едно купатило, макс. 2+1 лице) . Сите соби се со приватно купатилосо туш кабина и фен , клима уред , телефон ,

Инфо Saygili Beach Hotel


SAYGILI BEACH HOTEL - 3* - SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде на 1 км од центарот на градот и 60 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 64 соби. Стандардни соби (17-19 м², една спална со француски кревет или два единечни кревети и кревет на расклопување за трето лице, едно купатило, макс. 2+1 лице). Сите соби се со приватно купатилосо туш кабина и фен, клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (празен), под со плочки, сателитска ТВ и музички канали, балкон.


Услуга: Сѐ вклучено шведска маса за појадок, ручек, кафе и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-22.00 часот. Не е вклучено: увозни и други пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, еспресо, сладолед, флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, флаширана вода, храна и пијалоци после 22.00 часот, храна и пијалоци на плажа.


Содржини: Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен. Доктор на барање, телефон, факс, сеф на рецепција со доплата. WI – FI во лобито е бесплатно.


Плажа: Хотелска песочна плажа на 50 м од хотелот, со бесплатни лежалки и чадори. Нема крпи за на плажа.


Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, една лизгалица на вода. Пинг понг, тенис, спортови на вода се со доплата.


www.saygilibeachhotel.com


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.Локација