Seaden Valentine Resort & SPA

  1. Turcija
  2. Antalija
  3. Side
  • Seaden Valentine Resort & SPA
  • 34 слики
  • Затворен и отворен базен
  • Лежалки и чадори бесплатно
  • Само за возрасни
  • Песочно-камчеста плажа
  • Теретана и СПА

SEADEN VALENTINE RESORT & SPA --5* - KUMKOY - SIDE (+16) Локација : Хотелот се наоѓа во Кумкој на 3 км од Сиде и 64 км од аеродромот во Анталија. Сместување : Вкупно 322 соби. Стандардни соби (32 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица). Економски соби (32 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица). Стандардни комфорт соби (32 м², една спална соба, едно купатило, со страничен пог

Инфо Seaden Valentine Resort & SPA


SEADEN VALENTINE RESORT & SPA --5* - KUMKOY - SIDE (+16)


Локација: Хотелот се наоѓа во Кумкој на 3 км од Сиде и 64 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 322 соби. Стандардни соби (32 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица). Економски соби (32 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица). Стандардни комфорт соби (32 м², една спална соба, едно купатило, со страничен поглед на море или базен, на горни катови, одјавување до 15 часот, макс. 2 лица), Соби со директен пристап на базен (32 м², една спална соба, едно купатило, директен пристап до базенот, макс. 2 лица), Апартмани (42 м², една спална соба, една дневна соба без врата меѓу нив, едно купатило, макс. 2 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнува секојдневно), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф (со доплата), сателитска ТВ, музички канали, ламинатен под, балкон.


Услуга: Сѐ вклученопијалок за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утринска и попладневна закуска, вечера и ноќна закуска, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (еден од баровите е отворен 24 часа), сладолед во одредени часови, бар на плажа од 10.00 до 18.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот. Не се вклучени: сите увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба, повторно користење на À la Carte рестораните, сите пијалоци после 24 часот и сите пијалоци во Wellness центар.


Содржина: Главен ресторан за шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс, À la Carte ресторани со турска, далекоисточна и италијанска кујна. Доктор, перална, телефон, факс, интернет катче, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет во цел хотел бесплатен.


Плажа: Хотелска песочна плажа со ситни камчиња на 200 м од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори и крпи на плажа.


Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни, фитнес центар, одбојка на плажа, пинг-понг, гимнастика, турска бања, сауна. Со доплата се спортови на вода, билијард, масажи, SPA & Wellness центар. Забавни програми во текот на денот и навечер, неколку пати неделно, тематски ноќи.


www.seadenhotels.com


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


 


 


 


 


 


 


 


Локација