Side Aquamarin Resort And Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Aquamarin Resort And Spa
 • 36 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Aquamarin Resort And Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 8 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Бкупно 146 соби во два блока.

  • Стандардни соби (24м²; една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет и едно купатило, макс. 2 + 1 лица).

  Сите соби се со кабина за туширање, фен за коса, клима уред, телефон, мини бар (вода и минерална вода се полни секој ден), сеф (со доплата), ЛЦД телевизор со сателитски програми, ламинат, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна торта и колачиња, ужина, вечера, ноќна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторан со резервација два дена однапред и еднаш за време на престој, бар на плажа од 10:00 - 17:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите локални и увозни вина во шишиња, сите пијалоци по 23:30 часот, увозен шампањ, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторан со турска кујна, снек бар на плажа од 10:00 - 17:00 часот, бар на базен, лоби бар. Доктор, чување деца, перална, шопинг центар, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI - FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, два тобогана, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, одбојка на плажа, пинг-понг се бесплатни. Масажа, СПА и центар за убавина, билијард, соба за игри, сите спортови на вода, школа за нуркање се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 04 - 12 години, детско игралиште, мини диско вечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација