Side Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Resort
 • 30 слики
 • Во близина на центарот
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сиде на 500м од центарот на Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 174 соби во 7 блока

  • Стандардни соби (17м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица),
  • Фамилијарни соби (27-30м², една спална соба со француски кревет + една дневна соба со два софа кревети и кујна, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби имаат купатило со туш кабина, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под со ламинат, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, колачи и чај, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот, сладолед во одредени часови од денот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, пијалоци после 23.00 часот, храна и пијалоци на плажа, À la Carte ресторан со претходна резервација и дополнителна доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови покрај базен и во лоби, À la Carte ресторан – италијанска кујна. Има бар на плажа, но не е дел од хотелот. Со доплата: доктор, телефон, интернет, компјутерски игри, перална и хемиско чистење, шопинг центар, изнајмување кола. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња на 800м од хотелот. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни на плажа и покрај базен. Пешкирите се бесплатни (со депозит). Има бесплатен шатл превоз од хотелот до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, фитнес соба, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, велнес центар, масажа, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација