Side Village Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Village Hotel
 • 46 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Village Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 150 соби во една главна зграда и во четирикатни блокови

  • Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, лоцирани во главна зграда, макс. 2+1 лица),
  • Фамилијарни соби (48-50м², лоцирани во блокови во градината, една спална со твин или француски кревет, една дневна соба со два софа кревети, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со туш кабини и фен, клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вкучено - отворена шведска маса за појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 22:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, специјални вина, храна и пијалоци после 22.00 часот. На плажа има fast food бар со безалкохолни пијалоци од 12.00-15.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар покрај базенот, лоби бар. Доктор, перална, телефон, факс, изнајмување кола, шопинг центар со доплата. WI-FI интернет со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 600м од хотелот, со лежалки, чадори без наплата. Бесплатен превоз до плажа на секои 15 минути..

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, две лизгалки, пинг-понг. Со наплата: турска бања, сауна, масажи, билјард, нуркање, спортови на вода. Лесни анимациски програми три пати неделно.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација