Side Zeugma Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Zeugma Hotel
 • 25 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Отворен базен
 • Теретана

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Side Zeugma Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 1 km од Сиде и 63 km од аеродормот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 96 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (25 m², една спална соба, тераса со директен пристап на базен. едно купатило, макс.3 лица).

  Соби со директен пристап на базен (35 m², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Супериор соби (25 m², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Делукс соби со џакузи  (35 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, џакузи, едно купатило, макс.3 лица)

  соба за лица со попреченост.

  Сите соби се со приватнo купатилo со туш кабина, фен, влечки, клима уред кој работи според временските услови, мини бар (вода и безалкохолни пијалаци при пристигнување, потоа се дополнува со вода секој ден), електричен бокал, чај и кафе, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, ноќно бифе, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалаци, специјални вина, сите флаширани пијалаци и пијалаци во лименка, енергетски пијалаци, свежо цедени сокови, услуга во соба, храна и пијалаци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базен.

  Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекција бесплатна само на јавните површини на хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 200 m од хотелот.

  Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени, турска бања, фитнес центар се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, масажа.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација