Side Zeugma Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Zeugma Hotel
 • 24 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Side Zeugma Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 1 км од Сиде и 63 км од аеродормот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 96 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (25м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Соби со директен пристап на базен (35м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Супериор соби (25м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Делукс соби (35м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица) и

  една соба за лица со попреченост.

  Сите соби се со приватнo купатилo со туш кабина, фен, клима уред кој работи според временските услови, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци има само при пристигнување, потоа се дополнува со вода секој ден), електричен бокал, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, ноќно бифе, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, сите услуги и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базен.

  Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекција бесплатна само во јавните површини на хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 200м од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени, турска бања, фитнес центар се бесплатни. Со доплата: сите спортови на вода, масажа.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација