Sun Beach Hill

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sun Beach Hill
 • 26 слики
 • Во близина на центарот
 • Квалитет и цена
 • Песочна плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Sun Beach Hill

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сиде, на 1 км од градот и околу 65 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 210 соби.

  Стандардни соби (18-25 м², една спална соба со единечни кревети, купатило, макс. 2+1).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, сплит клима, телефон, мини бар (се полни само со вода), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, бар покрај плажа, вечера, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:00 часови.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флширани пијалоци, специјални локални и увозни вина, свежо цедени сокови, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар со закуски покрај базен, лоби бар. Доктор, перење алишта, телефон, факс, интернет кафе, продавници се со доплата. Wi-Fi интернет (со ниска брзина) е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 350 м од хотелот, со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпите за на плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес соба, пинг понг и одбојка на плажа.

  Со доплата се спортови на вода, турска бања, сауна, масажа и СПА и велнес центар.

  Лесни анимациски програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација