Sun Beach Park & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sun Beach Park & Spa
 • 36 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Затворен и отворен базен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Sun Beach Park & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Сиде и на 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 206 во три згради.

  Стандардни соби (една спална, едно купатило, мас.2+1).

  Фамилијарни соби (една спална со француски кревет, одвоена со врата од една дневна соба со софи, купатило, макс. 4 лица).

  Економските соби се исти како стандардните, но немаат балкон и имаат спуштен плафон (поткровје).

  Сите соби имаат купатило со туш и фен, сплит клима, телефон, мини бар (се полни секој ден со вода), сеф, плочки на  подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладне кафе, чај и колачи, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, флаширани пијалоци, специјални вина, храна и пијалоци после 23:00 часот. Храна и пијалоци на плажа се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар покрај базенот, бар на плажа, лоби бар.

  Доктор, перење алишта, телефон, факс, изнајмување кола, продавници се со доплата.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400м од хотелот со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпите за на плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, тобоган, фитнес, пинг понг. Турска бања, масажа, компјутерски игри, спортови на вода се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација