Sun City Apartments & Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sun City Apartments & Hotel
 • 24 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sun City Apartments & Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 2км од Сиде и 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 155 соби.

  • Студио соби (една спална соба, едно купатило, макс.2 лица),
  • Апартман со една спална соба (една спална соба со дневна и со кујна – има врата помеѓу спалната и дневната соба, купатило, макс.4 лица),
  • Апартман со две спални соби (две одвоени спални соби, дневна соба со кујна, едно купатило, макс.6 лица).

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (празен), електричен бокал, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, торта и чај, вечера, сладолед во одредени часови на денот, локални алхоколни (пиво, вино на точење, ракија, водка, џин, локално бренди) и безалкохолни пијалоци од 10:00-22:00 часот. Не е вклучено: сите увозни и други локални алкохолни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, пијалоци после од 22:00 часот, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби и бар покрај базен. Со доплата: доктор на барање, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуга за перење, шопинг зона, изнајмување кола. Wi-Fi интернет конекцијата е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со лежалки и чадори за сонце. Плажата е оддалечена 2км од хотелот. Има бесплатен шатл превоз од хотел до плажа. Пешкири за на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни (затворени во летната сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес соба, турска бања, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, масажа, билијард, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за дена од 04-12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација