SUNTHALIA Hotels & Resorts

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • SUNTHALIA Hotels & Resorts
 • 48 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо SUNTHALIA Hotels & Resorts

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Колакли, на 11 км од Манавгат и 55 км од аеродромот од Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 263 соби.

  Стандардни соби: (25 м², една соба со дупли кревет + единечен кревет или софа, купатило, макс.2+1 лица).

  Фамилијарни соби (50 м², две соби со поврзувачка врата, две купатила, макс.4 лица).

  Делукс swim up соби (28 м², една соба со дупли кревет + еден единечен кревет или софа, купатило, директен излез на базен, макс. 2 + 1 лица).

  Делукс соби со џакузи (28 м², една соба, купатило, излез на џакузи и градина, макс. 2+1 лица).

  Сите соби имаат сопствено купатило со туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнуваат секој ден), електричен бокал, чај и кафе, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, бесплатен WI- FI интернет.

 • Услуга

  Ултра сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, вечера, ноќни закуски, пијалоци и закуски во Аква парк, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени саати, снек бар на плажа од 11:00 – 18:00, сите пијалоци во диско клуб.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, À la carte рестораните се со претходна резервација и доплата, собна услуга, сите флаширани пијалоци и лименки.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (турски, стек ресторан, интернационален), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење алишта, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници и изнајмување кола  се наплаќа. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 500м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и крпите за на плажа се бесплатни. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и доплата. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, одбојка, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг.

  Дополнително се  наплаќаат спортови на вода, масажа, спа и центар за убавина.

  Забавни програми преку ден, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца помеѓу 4-12 години со дневни и вечерни програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Локација