The Raga Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • The Raga Side
 • 34 слики
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Теретана
 • На плажа

color:#253D82">THE RAGA SIDE - 5* - KUMKOY- SIDE (+16) color:#253D82"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Кумкој Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">на 1км од Сиде и 4км од Манавгат и 60км

Инфо The Raga Side

THE RAGA SIDE - 5* - KUMKOY- SIDE (+16)

 

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 1км од Сиде и 4км од Манавгат и 60км од аеродромот во Анталија.

 

Сместување: Вкупно 207 соби во главна зграда и во зграда на плажа. Стандардни соби (27м², една спална соба со брачен кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.3 лица), Апартмани (40-57м², една спална соба, една дневна соба без врата која ги поврзува, едно купатило, макс.4лица). Стандардни соби во зграда на плажа (како стандардните соби само со директен поглед на море во зградата на плажа, макс.3 лица).

Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, бањарка, папучи, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), сеф, LCD телевизор со сателитски програми и музички канали, ламинатен под, балкон.

 

Услуга: À la Carte  Dining - сите пијалоци се служат 24 часа на ден и сите барови имаат различни мени листи, свежо цеден сок за појадок, сите безалкохолни пијалоци освен енергетски пијалоци, различни видови на топли и ладни чаеви и кафиња, локални и увозни и исто така ‘’долги,, алкохолни пијалоци, луксузни увозни пијалоци се служат во лоби барот. Во главниот ресторан услугата е со келнер, и храната се приготвува по барање, има 24 различни мениа за ручек и 30 различни мениа за вечера. Дрес код е задолжителен за време на вечерата. À la Carte ресторани се со претходна резервација и еднаш за време на престој од минимум 5 ноќи, на плажа бар и ресторан за закуски од 10.00 - 17.00 часот, сладолед и вафли во одредени часови во текот на денот. Свежо цедените сокови во Vitamin барот се доплаќаат.

 

Содржина: Главен ресторан во кој се приготвуваат сите оброци како À la Carte. À la Carte ресторани - Sun & Fish – рибен ресторан, интернационален À la Carte, лоби бар, бар на плажа и покрај базен, бар во диско. Доктор, бебиситер, перење, фризер, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI - FI интернет конекција во јавните места е бесплатна.

 

Плажа: Хотелска песочна плажа на 120 метри од хотелот со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 

Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни, фитнес центар, одбојка на плажа, пинг понг, пикадо, гимнастика, сауна, турска бања, соба со пареа. Се доплаќаат: спортови на вода, SPA и Wellness центар и масажа. Лесни забавни програми во текот на денот и навечер.

 

 

www.theragaside.com

 

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација